לחבר את הנקודות – איך מצאתי את הייעוד והתשוקה שלי?

-

הייעוד שלי

עד לפני מספר שנים הייתי בטוחה שאני יודעת מה הייעוד שלי, מה אני רוצה לעשות, ולאן חשוב לי להגיע. הייתי בטוחה שאני יודעת במה אני טובה ואיפה הכישרון שלי בא לידי ביטוי.

תמיד האמנתי שאין דבר שהוא לא אפשרי, מבחינתי הכל אפשרי!

ככה האמנתי וככה גם פעלתי, בזכות האמונה הזאת השגתי כל דבר שחשקתי בו, לא הבנתי למה יש אנשים שרוצים יותר מעצמם ומהחיים ובפועל נשארים במקום שלא טוב להם.

אבל זה קצת לא הסתדר לי עם הילדות שלי, כי כשהייתי ילדה חלמתי להיות שחקנית והורידו אותי מהחלום הזה בטענה שזה לא מקצוע זה תחביב, שאין בזה פרנסה ויש בזה הרבה עליות וירידות ואני האמנתי להם.

כשרציתי ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה שוב, הורידו אותי מהחלום בטענה שזה מקצוע שדורש הרבה מאמץ, שנים של למידה ובלי דוקטורט אין מה לעשות איתו ואני הקשבתי להם.

למה אז לא פעלתי מתוך האמונה שהכל אפשרי? איפה התחבאה לה אותה אמונה שקדמה אותי לאן שאני כן רוצה בהמשך חיי?

הנקודות מתחברות רק בעתיד ובמבט לאחור אמר סטיב גובס בנאום שלו והיום אני מבינה שזה היה הכיוון של הייעוד שלי אבל לא מדויק ומה שלא מדויק לא קורה וככה היה צריך לקרות.

כשהתגייסתי למשטרה הייתי בטוחה שאני שם, לכל חיי שזאת התשוקה שלי ואני הולכת לעלות בסולם הדרגות ולהישאר עד הפנסיה.

ואז…

ביום בהיר אחד ממש כמו הארה הבנתי שזה לא זה, חרב עלי עולמי. זה כל מה שהכרתי, זה כל מה שלמדתי, לאן אלך אחרי שהשגתי את כל התפקידים שרציתי ועדיין לא הייתי מאושרת, אחרי שהתחתנתי, קניתי דירה והשגתי את כל מה ש"צריך" כדי להיות מאושרת…

אז איך מצאתי את התשוקה האמיתית שלי?

אחרי 8 וחצי שנים במשטרה, כשהבנתי שלא טוב לי יצאתי למסע חיפוש אחר הייעוד שלי, הייתי מוכנה לעשות הכל כדי לגלות אותו. השתתפתי בכל כך הרבה סדנאות, מטפלים, והתפתחות אישית. כשכבר כמעט נטשתי את הרעיון והשקעתי את כל כספי.

הלכתי לסדנה והרגשתי שעוד רגע היא נגמרת ואני בלי תשובות וגם כבר בלי כסף בכיס לעוד סדנה, הסתכלתי על המורה שלי ואמרתי לעצמי בלב, "מה שהיא עושה זה קל, גם אני יכולה לעשות את זה" ועדיין משהו בי חשש לומר זאת בקול רם או להתלהב.

אבל זאת הנקודה שבה הבנתי שהנשמה שלי היא נשמה של מורה, במה, קהל, אנשים ושיח….

נזכרתי שהייתי כילדה מושיבה בובות ומלמדת אותם עם לוח וגירי משחק. מאז הפסקתי לומר לעצמי שאני לא יודעת מה הייעוד שלי, ושאני מחפשת אותו כי הבנתי שכל עוד אני אומרת שאני לא יודעת אני מעבירה מסר של חיפוש לתת המודע שלי ועושה את ההפך ממה שאני רוצה,

התחלתי לומר לעצמי "אני יודעת מה הייעוד שלי ומגשימה אותו" ומילאתי את הבית ואת המשרד שלי בעבודה בפתקים קטנים עליהם כתבתי "אני יודעת מה הייעוד שלי ואני מגשימה אותו" וכך היה, התשובה לא איחרה להגיע תת המודע שלי קלט את המסר והתחלתי לחבר את כל נקודות חיי.

לחבר את הנקודות ואת תקופות חיי

הייעוד שלי – ילדות

תמיד היה לי הרצון לדבר, שיקשיבו לי ולמה שיש לי לומר, כנראה לא במקרה אני הילדה הכי קטנה בבית ומי מקשיב לקטן ביותר ?
לפעמים אנחנו חווים את ההפך כדי שנגדל נבין איך זה מרגיש להיות בשני המקומות.

התשוקה למשחק שתמיד בערה בי בכל פעם שפתחתי את הטלוויזיה, שעות שבהם הייתי לבד בחדר עושה הרצאה לבובות או מדברת למראה
כבר בילדות הצפתי בבית את הרצון ללמוד את תחום הפסיכולוגיה

הייעוד שלי – גיל הבגרות

כשהייתי בפנימייה בכפר הירוק הייתי על הבמה בכל טקס אפשרי, קריינתי ואפילו כתבו עלי בספר המחזור "קריינית נשמה" זה בלט שם מאד ואחר כך במשטרה התפקיד ששירתתי בו היה סוכנת סמויה (משחק כבר אמרנו? זה בהחלט בא לידי ביטוי פה).

הכאב הגדול שלי על אנשים שאינם מגשימים את עצמם ואת היכולות שלהם. ממש הכעיס אותי לשמוע על אנשים שלא משנים את חייהם למרות שלא טוב להם ולא יכולתי לראות אנשים בסביבתי שלא עושים מה שהם באמת אוהבים.

זה התחיל מאמא שלא הגשימה את עצמה וכבר אז אמרתי לעצמי אני אגיע רחוק, אגשים את עצמי ואת החלומות שלי ולא אוותר עליהם. ובכל פעם שהגיע משבר הזכרתי לעצמי שאני אגשים את עצמי.

איך מגילוי הייעוד שלי התחלתי ממש לפעול ומה אפשר לי להקים את כל מפעל חיי לשנים הבאות על כך ארחיב במאמר אחר ובינתיים הנה כמה תובנות משמעותיות מהסיפור הזה:

 1. אנחנו לא מחפשים את הייעוד אנחנו חושפים אותו על ידי כך שנזיז את מה שמסתיר לנו אותו.
 2. אנחנו ברוב המקרים יודעים מה אנחנו רוצים כבר מגיל קטן.
 3. להחליף את הפוקוס – במקום להעביר מסר לתת המודע שאת לא יודעת מה הייעוד תאמר לעצמך אני יודע מה הייעוד שלי ואני מגשים אותו.
 4. מה היו חלומות הילדות שלכם?
 5. כל מסע החיים שלנו הוא תהליך הכשרה לייעוד שלנו.
 6. מרגע שהבנת מה הייעוד ועד להגשמה יש תהליך שאני קוראת לו "עדכון תוכנה" להתאים את עצמי לאני החדש, את התפיסות שלי, האמונות שלי ולראות את עצמי כאחת שמסוגלת לעשות את השינוי.
 7. לחקור את עצמך ולזהות מה שלך באמת ומה לקחת מהסביבה שלך ולהפריד ביניהם.
 8. להיות קשובים לסימנים ולהליכה בדרך.
 9. הספק והפחד הן מחלות של השכל הרבה פעמים אנחנו יודעים מה הייעוד ומפחדים לטעות או להיכשל ואז אנחנו מספרים לעצמנו שזה עדיין לא מדויק לנו או שזה עוד לא זה אבל זה בעצם אשליה שמשאירה אותנו באזור הנוחות שלנו.

כמה היית רוצה לגלות את הייעוד שלך ולחבר את נקודות חייך?

התרגיל הכי טוב עבורך הוא לכתוב את סיפור חייך ולזהות בתוך הסיפור שלך.

 • איפה פרחת?
 • מתי הרגשת במיטבך?
 • איפה האנרגיה הייתה טובה וגבוהה?
 • מה רצית\על מה חלמת?
 • בזכות מה בתכונות שלך הגעת למה שהגעת שם?

רוצה עזרה עם זה בעבודה אישית איתי אחד על אחד ?

לחץ כאן והירשם לשיחת יעוץ איתי, יחד נראה איך נכון לך לגלות את הייעוד שלך.

Stay In Touch

Be the first to know about new arrivals and promotions